Ministerstvo školstva vyvracia hoax o úprave opatrení týkajúcich sa vyučovania. Stále platí, že školy sa plošne z rozhodnutia ministra zatvárať nebudú.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyvracia nepravdivé informácie o úprave opatrení týkajúcich sa školského vyučovania. Stále platí, že školy sa plošne z rozhodnutia ministra zatvárať nebudú a riadia sa školským COVID automatom. V platnosti zostáva i to, že situáciu vždy jednotlivo posudzuje príslušný regionálny hygienik. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

„Jediné oficiálne a správne údaje sa zverejňujú na stránke minedu.sk a na oficiálnych sociálnych sieťach ministerstva školstva,“ uvádza rezort školstva. Zavádzajúci hoax o úprave opatrení, ktorý sa šíri internetom, už bol podľa rezortu školstva posunutý príslušným orgánom, ktoré to prešetrujú.

Ministerstvo školstva prosí ľudí, aby verili len overeným zdrojom. „Práve aj dezinformácie spôsobili, že nemocnice sú dnes preplnené, plánované zákroky sa rušia, zdravotníci sú už za hranicou svojich síl, zatvárajú sa reštaurácie a služby, ľudia prichádzajú o prácu a o zdroje príjmov a všetci sa obávame o zdravie svojich blízkych,“ dodali z ministerstva školstva.

(tasr)