Remišová predložila na koaličnú radu návrh na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku.

Ministerka pre investície a regionálny rozvoj a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová na pondelkovú koaličnú radu predložila návrh na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku. Zdôraznila, že paragraf v súčasnom znení umožňuje generálnemu prokurátorovi vstupovať do trestného konania tak, že prakticky obchádza aj rozhodnutia súdov o väzbe, ale aj o stíhaní. Podľa Remišovej sa ustanovenie stalo zbraňou v rukách generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedla to vo svojom profile na sociálnej sieti

„My sme videli, že na jeho základe sa rušia viaceré stíhania vo veľkých korupčných prípadoch. Práve na tento paragraf sa spolieha Robert Fico a jeho kumpáni z chaty. A práve zmien pri tomto paragrafe sa mafia najviac bojí,“ pokračovala šéfka rezortu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Návrh novely paragrafu predložila koalícii tak, ako sa na tom dohodla pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát.

„V rokovaniach budeme s kolegami pokračovať. Túto zmenu pokladám za kľúčovú a potrebnú, keďže v týchto dňoch vidíme, ako rastie agresivita tých, ktorým hrozí stíhanie za korupciu a rozsiahlu trestnú činnosť. Akékoľvek pozitívne zmeny a reformy sa dajú robiť iba v krajine, kde sú všetci pred zákonom rovní a kde právo a spravodlivosť skutočne fungujú,“ uzavrela Remišová.

(sita)