Zemmour je pripravený kandidovať na francúzskeho prezidenta. Le Penová skončila v najnovšom prieskume opäť tretia, Éric Zemmour druhý a nahlas uvažuje, že ak by kandidoval, musel by sa vzdať všetkého.

 

Keby boli vo Francúzsku prezidentské voľby teraz, tak v prvom kole by Macrona volilo 25 percent, Zemmoura 17 percent a Le Penovú 16 percent. Na štvrtom mieste je pravdepodobný kandidát republikánov Bertrand s 13 percentami, za ním radikálny ľavičiar Mélenchon s 8,5 percentami. V krajine sa rysuje pomerne jasná pravicová väčšina. Prieskum Ifop-Fiducial bol robený pre Le Figaro a stanicu LCI.

Zemmour už nahlas uvažuje, čo všetko si od neho bude vyžadovať kandidatúra na prezidenta, „budem sa musieť vzdať všetkého“, ale „všetko je pripravené, jediné, čo musím urobiť, je prijať rozhodnutie, ja rozhodnem kedy a ako,“ povedal.

Zemmour tiež ostro napadol, kto všetko si dnes vo Francúzsku pripomína pamiatku generála de Gaulla: „Keď vidím všetkých tých pravičiarov a ľavičiarov zhromažďovaných na hrobe generála de Gaulla, mám dojem, že neresť vzdáva poctu cnosti. Všetci sú zradcovia generála de Gaulla,“ povedal pre BFM.

(jad)