Na Obchodnej ulici v Bratislave sa strieľalo, polícia strelca zadržala. V centre Bratislavy na Obchodnej ulici sa malo v sobotu ráno strieľať. Polícii incident nahlásili krátko pred 8.00 h. Hliadka po príchode na miesto činu podozrivého zadržala, k zraneniu osôb v tejto súvislosti nedošlo. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Dnes krátko pred 8.00 h sme na linke 158 prijali oznámenie o údajnej streľbe na Obchodnej ulici. V zmysle oznámenia mal po skupinke mužov z plynovej pištole vystreliť iný muž. Hliadka bratislavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky sa bezodkladne presunula na miesto oznámenia, pričom následným prepátravaním spozorovala osobu zodpovedajúcu opisu, ktorá sa schovávala pod autom v jednom z dvorov na Obchodnej ulici,“ uviedol hovorca. Dodal, že 30-ročný Bratislavčan pred hliadkou zahodil aj kapsičku, v ktorej sa nachádzalo vrecúško s neznámou kryštalickou látkou.

Policajti muža obmedzili na osobnej slobode a zaistili aj plynovú pištoľ, ktorú mal pri sebe. Následne ho eskortovali na policajné oddelenie. „Vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti sa v súčasnosti zaoberá poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I,“ dodal Szeiff.

(tasr, min)