Lengvarský navrhol zaviesť núdzový lokálny stav, situácia v niektorých regiónoch je veľmi vážna.

Ministerstvo zdravotníctva na mimoriadnom rokovaní Ústredného krízového štábu v piatok večer navrhlo zvolať a zaviesť  lokálny núdzový stav pre veľmi vážnu situáciu v niektorých regiónoch v súvislosti s epidemiologickou situáciou. Zasadnutie krízového štábu prerušili a malo by pokračovať budúci týždeň.

Ako informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová, epidemiologická situácia na Slovensku je veľmi vážna, počet infikovaných rastie, rastie aj počet pacientov s COVID-19 v nemocniciach.

„Musíme už realizovať aj viaceré prevozy a prispôsobovať kapacity nemocníc infikovaným. Z toho dôvodu sme chceli informovať kolegov z Ústredného krízového štábu o aktuálnej situácii a zároveň sme ich informovali aj o záveroch z konzília odborníkov, ktorí prijali relatívne striktné body na to, aby sa prijali do praxe a ich cieľom je ochrániť zdravie a životy ľudí,“ uviedla Eliášová.

Tieto body si vyžadujú ešte ďalšie technické a legislatívne riešenia, pracovníci vo viacerých rezortoch budú cez víkend a budúci týždeň pracovať na ich riešeniach, aby v prípade schválenia vládou mohli byť následne zavedené do praxe.

(sita)