Krízový štáb, ktorý večer mimoriadne zasadá vo vládnom hoteli Bôrik, sa bude zaoberať „akútnou“ situáciou v nemocniciach. Pred jeho začiatkom to ozrejmil generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva Peter Ferjančík. „Hlavným programom bude akútna situácia v nemocniciach. Nastali komplikácie, ktoré musíme okamžite riešiť,“ povedal Ferjančík. Nemocnice sú podľa jeho slov preplnené a pacientov musia prevážať. Viac informácií má poskytnúť po zasadnutí.

Krízový štáb mimoriadne zasadá na základe požiadavky ministerstva zdravotníctva. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus pred zasadnutím informáciu o presnom programe nemal. Očakáva však diskusiu o aktuálnej epidemiologickej situácii a potrebných opatreniach.

Konzílium odborníkov navrhuje v reakcii na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu napríklad obmedziť pohyb neočkovaných proti ochoreniu COVID-19 v čiernych okresoch. Zároveň chcú zvýhodniť očkovaných. V červenej a horšej farbe okresu by sa mal podľa odborníkov vyžadovať od zamestnancov test, potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní ochorenia.

(tasr, min)