Pri incidente v supermarkete v Piešťanoch boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Skupina ľudí si odmietla nasadiť respirátory, došlo ku konfliktu s políciou.

Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Došlo pri tom k fyzického konfliktu, pri ktorom boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Všetci boli jednorazovo ošetrení v nemocnici.

Ako ďalej informovala Antalová, prípad si prevzal vyšetrovateľ a v súvislosti s udalosťou začal trestné stíhanie pre prečiny útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. Policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode troch mužov z Nitrianskeho kraja, ktorí sú v súčasnosti umiestnení v cele policajného zaistenia. Nadriadený vyhodnotil, že služobný zákrok bol vykonaný v súlade so zákonom.

Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali poslúchnuť výzvy polície. Následne budú oznámené na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva na ďalšie konanie. Pravdepodobne ide o tie isté osoby, ktoré podobným spôsobom konajú aj v iných okresoch a krajoch. Okres Piešťany je podľa COVID automatu bordový, respirátory v interiéri sú podľa vyhlášky povinné.

Dve osoby podali podľa Antalovej po útoku trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa, ktorými sa bude zaoberať Ministerstvo vnútra SR.

(sita)