Fico: Ak nebudú predčasné voľby, rok 2022 bude plný násilností a agresivity. Opätovne vyzval prezidentku, aby jasne a včas povedala, či dá „zelenú“ petičnej akcii.

Ak nebudú v roku 2022 demokratické predčasné parlamentné voľby, prostredníctvom ktorých budú môcť ľudia vysloviť svoj hnev, tak budúci rok bude rokom násilností, agresivity a definitívneho rozpadu Slovenska. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal šéf strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. V tejto súvislosti preto opätovne vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby jasne a včas povedala, či dá „zelenú“ petičnej akcii, ktorá bude viesť k možnosti konania referenda o predčasných voľbách.

„Náš návrh je demokratickým riešením situácie. Násilné riešenie totiž príde, ak budú najvyšší ústavní činitelia ignorovať to, čo sa na Slovensku deje. Hovorím vám to v plnej vážnosti ako skúsený politik, ktorý vie, čo sa v tomto štáte môže stať. Je to len otázka času, kedy a kde niekomu rupnú nervy a niečo urobí,“ uviedol Fico.

(sita)