Expolicajt Kaľavský mal za vynášanie informácií dostať autá, pneumatiky, mobilný telefón alebo nové kuchynské okná, píšu Aktuality.sk s odvolaním sa na text obvinenia. Podľa portálu o tom svedčí obvinený Peter Petrov alias Tiger. Kaľavský obvinenia odmieta, stále je však na úteku.

Ján Kaľavský v minulosti šéfoval operatívcom NAKA, ktorí sú súčasťou tímu Očistec. Po prevalení jeho podozrivých kontaktov otočil a začal spolupracovať s inšpekciou. Na jeho svedectve a odposluchoch, ktoré sčasti zabezpečil stojí aj obvinenie vyšetrovateľov Čurillu, Ďurkova a ďalších. Neskôr aj Kaľavského obvinili z viac ako desiatky korupčných skutkov, pripomínajú Aktuality.sk.

Jedným z najhodnotnejších úplatkov, ktoré mal Kaľavský od Petrova prijať, bolo ojazdené auto Range Rover Sport v hodnote osem- až deväťtisíc eur. Neskôr kupoval ďalšie auto -Toyotu Rav 4. Petrov mal naň  Kaľavskému prispieť sumou 5-tisíc eur. Zaplatiť mal aj servis ďalšieho auta v hodnote viac ako 1500 eur. „To však nebola jediná finančná výpomoc v tejto kauze. Kaľavský s manželkou vlastnia chatu na strednom Slovensku. Na svojho kamaráta a údajného informátora Petrova sa obrátil s prosbou o finančnú pomoc. Nemal totiž peniaze na nové kuchynské okná. Petrov podľa vlastných slov požiadavke okamžite vyhovel. Vyžiadal si cenovú ponuku a cez svoju firmu zaplatil bezmála tisíceurovú faktúru“, píšu Aktuality.sk

Kaľavský mal za spomínané veci poskytovať informácie. Niekedy vraj Petrovovi čosi posunul a inokedy zasa pred svojimi kolegami zamlčal informácie, ktoré sa Petrova týkali a mohli by mu uškodiť.

(fan)