Polícia v Rumunsku našla 22 ukradnutých bicyklov talianskeho cyklistického tímu.

Pri zásahu proti obchodníkom s drogami v Rumunsku sa náhodou našlo aj 22 pretekárskych bicyklov, ktoré boli 23. októbra ukradnuté talianskemu cyklistickému tímu. Počas pátracej akcie na 14 miestach v juhovýchodnom Rumunsku zatkli štyroch podozrivých, oznámila v piatok rumunská prokuratúra. „Prichytili sme ich pri čine, keď sa pokúšali predať časť bicyklov za nízku cenu okolo 1500 eur za kus,“ uvádza prokuratúra.

Podozriví sú obvinení aj z pašovania drog a iného tovaru do Rumunska. Bicykle v hodnote 600.000 eur ukradli talianskej cyklistickej reprezentácii vo Francúzsku, kde sa zúčastnila na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike,  ktoré sa konali v neďalekom meste Roubaix. Podľa francúzskej polície bicykle boli odcudzené z hotela v meste Lille, kde ich nechali dlho bez dozoru.

„Tieto bicykle majú veľkú ekonomickú, ale aj sentimentálnu hodnotu,“ povedal Paolo Caestra z talianskeho veľvyslanectva v Bukurešti. Ide totiž o bicykle, s ktorými taliansky tím získal zlatú medailu v Pekingu a na majstrovstvách sveta vo Francúzsku.

(tasr)