Niektoré vakcinačné centrá budú očkovať bez registrácie aj na Sviatok všetkých svätých. Môžu ich využiť tiež ľudia s nárokom na tretiu dávku.

Možnosť dať sa jednoducho a rýchlo zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 pokračuje v priebehu nasledujúceho týždňa, a to aj bez registrácie. Túto možnosť môžu využiť aj ľudia s nárokom na tretiu dávku. Pokračuje aj očkovanie v ambulanciách lekárov a formou výjazdových tímov. Záujemcovi stačí prísť do očkovacieho centra s občianskym preukazom a preukazom poistenca. Uviedla to v tlačovej správe hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Aj v nasledujúcich dňoch sa možno dať zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen. Záujemcovia ju majú k dispozícii v očkovacích centrách v piatich krajoch, konkrétne v Bratislavskom, Košickom, Žilinskom, Nitrianskom a Trnavskom. Vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech budú bez registrácie očkovať vo všetkých krajoch, pričom v Bratislave, Michalovciach, Prešove a v Humennom aj počas sviatku 1. novembra. Vakcínou Spikevax od spoločnosti Moderna sa bude očkovať bez registrácie v šiestich krajoch.

V období od 30. októbra do 5. novembra 2021 bude pokračovať aj očkovanie detí od 12 rokov. Deti zaočkujú skoro v 40 očkovacích centrách nachádzajúcich sa vo všetkých regiónoch. V Bratislave, Humennom a v Michalovciach ich budú očkovať aj v pondelok 1. novembra. Kompletný zoznam miest a časov, kedy môže verejnosť využiť očkovanie bez registrácie, sa nachádza na stránke www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie.

(sita)