Sulík: Poslanec Ján Krošlák, ktorý odišiel z klubu hnutia OĽaNO, súčasťou SaS určite nebude. V diskusnej relácii Na hrane televízie Joj to vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

„Určite nedám druhú šancu ľuďom, ktorí zradia,“ vyjadril sa Sulík. Podľa neho Krošlák urobil „nepeknú vec“, keď tesne po tom, ako podala SaS kandidačnú listinu do volieb, tak z nej odstúpil. Sulíka preto neprekvapilo, že poslanec teraz odišiel z klubu OĽaNO.

Líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegini v rámci diskusie povedal, že erózia klubov koalície nekončí. Nemyslí si, že Krošlák je posledný poslanec, ktorý robí „nejaké šachy“ v rámci koalície. Pellegrini na adresu Krošláka povedal, že „my o neho nestojíme“.

Do slovnej prestrelky sa obaja politici dostali v momente, keď Pellegrini otvoril otázku ranča, ktorý Sulík kúpil v Austrálii a má jeho nadobudnutie vysvetliť na parlamentnom výbore pre nezlučiteľnosť funkcií. Sulík kritiku opätoval vyjadrením, že Pellegrini by mal vysvetľovať vyšetrovateľom svoj údajný úplatok 150-tisíc eur, o čom mal vypovedať bývalý šéf Finančnej správy. „Čo si tu dovoľujete!“ ohradil sa Pellegrini. „Čo ste nervózny!“ reagoval zase Sulík a Pellegrini odpovedal, že je kľudný.

O zverejnených videách z chaty, na ktorej sa stretávali predstavitelia Smeru-SD Robert Fico a Robert Kaliňák s advokátom Marekom Parom, so synom policajného exprezidenta Tibora G., ako aj s oligarchom Miroslavom Bödörom, sa Sulík a Pellegrini zhodli, že spomínané nahrávky „nemali uzrieť svetlo sveta“. Šéf Hlasu-SD povedal, že ak sa polícia snažila odhaliť trestný čin pytliactva a popri tom sa jej podarilo nahrať niečo iné, čo sa netýkalo trestného činu, tak bola povinná všetko vymazať. Podľa Sulíka Robertovia (Fico a Kaliňák – pozn. SITA) už nadobro „prestanú pytliačiť“, lebo vedia, že im to neprospieva.

(sita)