Smer-SD doručil prezidentke referendové otázky. Podľa Fica sa nachádza „na rázcestí“ a mala by si vybrať, na ktorú stranu sa postaví.

Poslanci Národnej rady (NR) SR za Smer-SD vo štvrtok doručili prezidentke SR Zuzane Čaputovej dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách. Informoval o tom predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Poslanci podľa jeho slov žiadajú prezidentku, aby sa verejne vyjadrila, či sa s navrhovanými otázkami opätovne obráti na Ústavný súd (ÚS) SR alebo umožní ľuďom vyjadriť svoj názor v referende.

Práve skoré voľby považuje Smer-SD za jedinú cestu, ako „vyviesť Slovensko z hlbokej krízy právneho a sociálneho štátu, demokracie a morálky“. Na sociálnej sieti líder Smeru-SD zároveň vyzval hlavu štátu, aby rešpektovala a obhajovala vôľu ľudu.

Fico skonštatoval, že prezidentka sa nachádza „na rázcestí“ a mala by si vybrať, na ktorú stranu sa postaví. Okrem iného jej vyčíta „účelové verejné vyjadrenia“ i to, že mlčí a nekomentuje, „ako vláda obludne z dôvodu pytliactva odpočúva lídrov opozície a obhajcov“.

(tasr)