Lučanského syn bude asistovať europoslancovi Radačovskému. Politik o ňom hovorí ako o bystrom a šikovnom chlapcovi.

Pri nadviazaní spolupráce podľa Miroslava Radačovského, niekdajšieho sudcu známeho aj z pozemkových káuz exprezidenta Andreja Kisku, zavážili aj jazykové zdatnosti a ambícia poskytnúť vo verejnom živote priestor mladým a perspektívnym ľuďom.

Adam Lučanský sa po tragickej smrti svojho otca a policajného exprezidenta Milana Lučanského zviditeľnil tým, že obvinil ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) zo zastrašovania.

Súviselo to so zverejnením uniknutej lekárskej správy, ktorá podporovala špekulácie o násilnej smrti spomenutého väzobne stíhaného funkcionára. Naď na margo toho volal po trestnoprávnom postihu pôvodcu daného úniku.

„Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácií z OČTK, rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej správy,“ dodal 27-ročný Adam Lučanský, ktorý absolvoval fakultu informačných technológií v Brne.

Spojenie Radačovského a Lučanského mladšieho nie je prekvapením. Radačovský je totiž právnym zástupcom rodiny po zosnulom šéfovi polície.

Radačovského zvolili do europarlamentu v roku 2019 ako nestraníka na kandidátke Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS). Neskôr sa s kotlebovcami rozkmotril a v súčasnosti predsedá marginálnemu politickému subjektu Slovenský PATRIOT.

Foto: Archív M.R.

(tod)