Poslanec Krošlák vidí ako ideálneho šéfa strany „kríženca“ Kollára a Sulíka. Vládnu koalíciu bude ďalej podporovať.

Poslanec Ján Krošlák, ktorý odišiel z vládneho klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO), ešte nevie, či skončí v inom vládnom klube alebo v novej politickej strane. Označil to za „hudbu budúcnosti“. Naďalej však chce podporovať vládne zoskupenie. Podľa neho táto koalícia by mala mať šancu dovládnuť do konca volebného obdobia.

O vstupe do klubu Sme rodina alebo Sloboda a Solidarita (SaS) zatiaľ nechce hovoriť. „Je tam veľa pozitív aj nejaké negatíva, ale tých nie je veľa. Jedna možnosť je, že pôjdem do nejakého vládneho klubu, aby som mohol riešiť svoje nápady alebo podporiť nový projekt politickej strany. Nie je to však otázka týždňov, ale ani mesiacov,“ vyjadril sa Krošlák pre agentúra SITA.

Na otázku, ktorá zo strán je mu najbližšia, priamo nereagoval. „Pre mňa osobne by bol ideálny šéf strany, do ktorej by som vstúpil, „kríženec“ Kollára so Sulíkom. Na jednej strane viac sociálneho cítenia a empatie a na strane druhej ekonomické zručnosti,“ priblížil Krošlák.

Na adresu lídra OĽaNO Igora Matoviča sa Krošlák kriticky vyjadril začiatkom marca tohto roka počas vládnej krízy. „Nebol som stotožnený s vedením strany, za ktorú som sa do parlamentu dostal. Teraz som usúdil, že prišla tá doba, že chcem vystúpiť z tohto vlaku,“ ozrejmil dnes Krošlák svoj odchod.

Prečo odchádza práve teraz? Poslanec uviedol, že nechcel zahodiť za hlavu projekt novely Trestného zákona o dopingu, na ktorej rok pracoval tím, kde bol prokurátor, antidopingová agentúra a vyšetrovatelia z Národnej kriminálnej agentúry. Parlament novelu definitívne schválil v septembri. Ak by podľa Krošláka nebolo spomínaného projektu, odišiel by už v marci.

Poslanec poznamenal, že istá „alergia“, ktorá sa u neho vytvorila tento rok marci, ako „vypustil džina z fľaše“, u neho zostala, ale kritické pohľady utlmil, aby nezahodil za hlavu prácu ľudí, s ktorými spolupracoval na novele Trestného zákona. „Nechcel som zbytočne pichať do osieho hniezda. Bola tam napríklad očkovacia lotéria alebo ďalšie veci, ktoré by som vedel komentovať šťavnato, ale nekomentoval som to,“ doplnil.

Krošlák požiadal o ukončenie pôsobenia v poslaneckom klube hnutia OĽaNO v stredu 27. októbra.

(sita)