Tí, čo podpísali otvorený list proti Záborskej zákonu, nie sú reprezentatívnou vzorkou slovenských gynekológov, hovorí v rozhovore pre Postoj gynekologička Magda Gerová, ktorá pôsobila na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v bratislavskej nemocnici na Antolskej ulici, ale odišla pracovať do súkromnej ambulancie.

„Podľa zverejnených informácií podpísalo list okolo 170 lekárov, z toho približne 30 gynekológov. Je to vybraná skupina ľudí s podobným postojom, ktorá nepredstavuje reprezentatívnu vzorku všetkých slovenských gynekológov“, zdôraznila v rozhovore.

Záborskej zákon o pomoci tehotným ženám podľa nej neobmedzuje prístup žien k potratom ako tvrdia jeho kritici. „Nevnímam to tak. Možno zmenu časovej lehoty pred samotným potratom niektorí vnímajú ako zmenu prístupu k potratom. Ale ja osobne si myslím, že dostatočná časová lehota má zmysel, lebo ženy, ktoré idú na potrat, sú v emočne zložitej situácii, zažívajú neistotu a strach a človek pod tlakom emócií nerobí racionálne rozhodnutia“, povedala gynekologička Magda Gerová v Postoji.

(fan)