Prezidentka Zuzana Čaputová podľa českých médií na ceste do Prahy. Napoludnie vystúpi v slávnostnom vysielaní Českej televízie, ktoré je venované 103. výročiu vzniku Československa.

Prezidentský palác informoval, že prezidentka si pripomenie 103. výročie vzniku Československej republiky a uctí si pamiatku M. R. Štefánika a T. G. Masaryka položením vencov k pamätníkom v Bratislave. Cestu na Bradlo Zuzana Čaputová v programe na 28.októbra zapísanú nemala. Rovnako v zverejnenom programe nefigurovala ani cesta do Prahy, o ktorej informovali české médiá.

Prezidentka Zuzana Čaputová bola podľa portálu iDnes.cz na ceste do Prahy už ráno o pol desiatej. Agentúra TASR, ktorá zverejnila program prezidentky na štátny sviatok túto cestu nespomína. Ešte menej sa dalo dozvedieť zo stránky prezidentskej kancelárie.

V kalendári hlavy štátu figuruje na dnes (28. 10.) iba poznámka „neoficiálny pracovný program“, ktorý „tvoria porady so zamestnancami Kancelárie prezidenta SR, štúdium zákonov, ktoré jej prichádzajú na podpis z Národnej rady SR, príprava na rokovania so zahraničnými partnermi, stretnutia s predsedom vlády alebo ministrami, rozhovory pre médiá, stretnutia s veľvyslancami, podnikateľmi, zástupcami mimovládnych organizácií, odborov, združení alebo regionálnymi politikmi“.

V poznámke k prezidentskému neoficiálnemu programu prezidentky sa píše, že sa „nezverejňuje a môže sa odohrávať aj mimo sídla prezidentky v Bratislave“.

Správa, ktorú uverejnil český portál o ceste prezidentky do Prahy nebola pravdivá. Rozhovor s prezidentkou odvysielaný Českou televíziou bol nahratý vopred.

Foto: Jakub Kotian/TASR

(top)