Všetci sedemnásti obžalovaní zo skupiny takáčovcov vrátane jej bosa Ľubomíra Kudličku odmietli dohodu o vine a treste pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku . Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry tak pristupuje k čítaniu obžaloby.

Ľubomír Kudlička čelí obžalobe z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Na hlavnom pojednávaní ho zastupujú traja advokáti. Pred odmietnutím dohody o vine treste podal námietku zaujatosti voči členke a sudkyni senátu ŠTS Pamele Záleskej. Senát rozhodol, že o námietke sa konať nebude.

Pojednávanie s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov vrátane jej bosa Ľubomíra K. sa na ŠTS začalo vo štvrtok ráno. Pred senát ŠTS sa postavilo 16 osôb, ktorým obžaloba pripisuje 24 skutkov. Spolu s nimi čelí obžalobe aj advokát Martin R., ktorý mal pre takáčovcov vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

V rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod krycím názvom Apač koncom októbra 2019 zadržali pôvodne 19 členov takáčovcov.

(tasr)