Peter Pčolinský: Dozvedeli sme sa, že Fico jedol nejakú slaninu alebo tlačenku a Kaliňák sa radil s advokátom ako by mal vypovedať.

Záznam z chaty zatiaľ nepripomína Gorilu, ale počkajme si na pokračovanie, hovorí predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský, ktorý sa v minulosti angažoval ako aktivista na protestoch Gorila v rozhovore s Petrom Števkovom v denníku Štandard.

„Zďaleka to nepripomína Gorilu. V nahrávkach Gorily sa riešili konkrétne kšefty, lietali konkrétne sumy úplatkov. Bolo to z môjho pohľadu niečo iné, ale treba si počkať na pokračovanie nahrávok z tejto chaty, pretože zatiaľ z toho, čo uniklo do médií, nie je nič také zásadné, že by sme sa museli zavzdušňovať. Dozvedeli sme sa, že tam Fico jedol nejakú slaninu alebo tlačenku a Kaliňák sa radil s advokátom Parom o tom, ako by mal vypovedať. Zatiaľ tam nie je dokopy nič, ale počkajme si na pokračovanie, možno niečo toxické vypláva“, hovorí Peter Pčolinský.

Odmieta, že by jeho brat a bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský bol organizátorom vojny v bezpečnostných zložkách. Keby bol, tak by určite neinformoval Daniela Lipšica, že za ním prišli takzvaní emisári Zora Kollára a pýtali sa, že prečo je Zoro problém, argumentuje Pčolinský pre Štandard.

Celý rozhovor si môžete prečítať v Štandarde.

(fan)