Sulík je už podľa strany Hlas-SD jednou nohou na ranči v Austrálii, na Slovákov kašle.


Na Slovensku nemáme doteraz jediné schválené konkrétne, rýchle, dynamické opatrenie, ktoré by pomohlo domácnostiam alebo podnikom vysporiadať sa s nárastom cien energií. Ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi to počas rozpravy k jeho odvolávaniu odkázal opozičný politik Erik Tomáš (Hlas-SD). „Nič, nula, ja mám pocit, že Sulík je už jednou nohou na tom svojom ranči v Austrálii. Už mu je tam teplo a kašle na Slovákov. To je typický Sulík,“ vyhlásil Tomáš.

Za vrchol všetkého označil opozičný politik fakt, že minister chce v prípade tuhej zimy a možného nedostatku plynu znížiť dodávky pre niekoľko najväčších priemyselných odberateľov. „Takto sa riadi štát, takto sa riadi táto krajina?“ pýtal sa Tomáš. Uvedený návrh je podľa neho nepochopiteľný a označil ho za nonsens. Ako upozornil, domácnosti padajú „na hubu“, podniky obmedzujú produkciu, mestá a obce vypínajú osvetlenie.

„Oni ľudí nevidia, pre nich sú ľudia iba čísla v excelovských tabuľkách,“ skonštatoval Tomáš. Ako doplnil, Sulíkovi chýba akákoľvek empatia a nie je schopný riešiť energetickú krízu. Strana Hlas-SD preto podľa neho bude hlasovať za odvolanie ministra hospodárstva.

(sita)