Smer-SD chce parlamentu navrhnúť bod programu, v rámci ktorého by sa riešilo odpočúvanie Fica na poľovníckej chate. Ako uviedol samotný Robert Fico, do parlamentu by mali v tejto súvislosti pozvať generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a ministra vnútra Romana Mikulca. Zároveň uviedol, že odpočívanie šéfa opozičnej strany je v rámci Európskej únie bezprecedentným prípadom, na ktorý chce upozorniť aj Európsku komisiu.

Fico pripustil, že sa stretával s advokátmi a príbuznými osôb, ktoré považuje za nevinné. „Stretával som sa a budem sa stretávať,“ povedal s tým, že ako opozičný politik musí mať o kauzách konkrétne informácie, keďže je to jeho agenda. Všetko, čo sa nachádza v prepisoch nahrávok, podľa neho odznelo aj na tlačových besedách Smeru. „Nikto z nás nespáchal trestný čin,“ vyhlásil. Fico zároveň kritizoval, že podľa verzie orgánov činných v trestnom konaní bola predmetná chata odpočúvaná pre podozrenia na pytliactvo. On sám je presvedčený, že informačno-technické prostriedky tam nasadili po tom, čo on bol sledovaný. „Je to celé komplet nezákonné,“ dodal.

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci novembrovej akcie Národnej kriminálnej agentúry Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Podľa ÚŠP ide o priestorové odposluchy, ktoré dokazujú snahu o manipulovanie vyšetrovania trestných káuz. Podľa medializovaných informácií zaznamenali rozhovory Roberta Fica, Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD), advokáta Mareka Paru, syna policajného exprezidenta Tibora G. a oligarchu Miroslava Bödöra.

(sita)