Otvorili diaľnicu medzi Bratislavou a Košicami. Dlhoročný sen mnohých východniarov sa podarilo splniť maďarskej vláde, uvádza na sociálnej sieti primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Maďarská vláda dnes oficiálne spustila nový 57-kilometrový úsek diaľnice M30 medzi Miškolcom a hraničným priechodom v Tornyosnémeti v blízkosti slovenských hraníc. Tento úsek sa od hraničného prechodu v Milhosti plynule napája na slovenskú rýchlostnú cestu R4, ktorá vedie až do košickej mestskej časti Šebastovce.

Košický primátor neskôr doplnil, že podľa jeho informácii by sa už onedlho malo začať s výstavbou ďalšieho úseku rýchlocesty R2, konkrétne o prvú časť juhovýchodného obchvatu Košíc od Hanisky, resp. Šebastoviec do Košických Olšian, kde sa budú môcť motoristi pripojiť na diaľnicu D1 Bidovce – Budimír a pokračovať plynule až do Ružomberka.

„Viackrát som na túto tému hovoril s ministrom dopravy Andrejom Doležalom (Sme rodina) a viem, že už nepotrvá dlho a začne sa so samotnou výstavbou. Verím, že najneskôr za 4 roky sa výrazne odľahčí aj doprava v celom meste, keďže tisíce tranzitujúcich osobných a nákladných áut sa po dostavbe tohto úseku úplne vyhnú Košiciam,“ uviedol na sociálnej sieti Polaček.

Zdroj: FB Jaroslav Polaček

(mic)