Trnavský samosprávny kraj otvoril v sobotu dve veľkokapacitné očkovacie centrá, v ktorých podáva aj tretiu dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala Natália Petkáčová z komunikačného oddelenia TTSK. Ako doplnila, centrum v Dunajskej Strede sa opäť nachádza na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka na námestí sv. Štefana. V Trnave kraj zriadil centrum na novej adrese, a to na Strednej odbornej škole elektrotechnickej na Sibírskej.

V Trnave sa očkuje do 18.00 h a v Dunajskej Strede do 16.00 h. „Reagujeme na vývoj epidemiologickej situácie v Trnavskom kraji. V dvoch VKOC ponúkneme naozaj široké možnosti očkovania. Želám si, aby ľudia využili tieto možnosti a nehazardovali so svojím zdravím, ako aj zdravím svojich blízkych, kolegov aj širšej komunity,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. V Dunajskej Strede i Trnave prvú alebo druhú dávku vakcíny dostanú záujemcovia od 12 rokov aj bez predchádzajúcej registrácie. V prípade neplnoletých záujemcov je potrebné prísť v sprievode zákonného zástupcu. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre bude zabezpečený pediater.

Treťou dávkou vakcíny budú zaočkovaní tí, ktorí dostali SMS správu z Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), alebo ľudia na základe výmenného lístka od obvodného lekára, ktorý o možnosti očkovania rozhodol. „Ide predovšetkým o ľudí s oslabenou imunitou. Rovnako bude treťou dávkou vakcíny zaočkovaný aj zdravotnícky personál, a to aj bez predchádzajúcej registrácie. Potrebné je doniesť si so sebou potvrdenie o podaní druhej dávky vakcíny,“ doplnila Petkáčová. Vo VKOC v Trnave bude pre registrovaných aj neregistrovaných plnoletých záujemcov k dispozícii aj jednodávková vakcína od spoločnosti Johnson & Johnson.

(tasr)