Kolíková: Je kľúčové, že obvinenie voči vyšetrovateľom NAKA sa ukázalo ako neopodstatnené.Ako ďalej dnes uviedla pre médiá, verdikt Krajského súdu v Bratislave by mal byť v ich prípade celoplošne rešpektovaný.

Na otázku, či by v ich prípade malo byť úplne zrušené obvinenie povedala, že „by sa to dalo takto aj predpokladať“. Zároveň skonštatovala, že pre dobré fungovanie bezpečnostných zložiek bude potrebná aj určitá zmena právnej úpravy. „Ja som povedala niekoľkokrát, že podľa mňa súčasný systém treba revidovať, aby bola (policajná, pozn. SITA) inšpekcia viac nezávislá. Dokonca by som sa prihovárala aj za model, ktorý by znamenal, že by pod ňu patrila aj Slovenská informačná služba,“ dodala Kolíková.

Krajský súd v Bratislave ešte v piatok 1. októbra rozhodol o prepustení obvinených vyšetrovateľov Jána Č., Pavla Ď., Štefana M. a Milana S. z väzby s tým, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. V odôvodnení verdiktu súd uviedol, že pri závere vyšetrovať postupy policajnej inšpekcie vychádzali zo skutočných a nie vymyslených operatívnych poznatkov.

(sita)