Moskva ruší bezplatnú MHD pre seniorov, ktorí sú neočkovaní a neprekonali covid.
Moskva v blízkej budúcnosti dosiahne historické maximá ľudí nakazených chorobou COVID-19. Informoval o tom vo štvrtok moskovský primátor Sergej Sobianin, keď konštatoval, že situácia v ruskej metropole „sa aj naďalej vyvíja podľa najhoršieho scenára“.

Podľa agentúry Interfax za posledných 24 hodín pribudlo v Moskve 7897 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom doterajšie maximá – viac ako 9 000 prípadov – sú z júna tohto roku.

Na základe vývoja epidemickej situácie v ruskej metropole Sobianin rozhodol, že v Moskve sa obdobie „dní pracovného pokoja“ začne už 28. októbra, nie 30. Októbra, ako to stanovoval výnos prezidenta Vladimira Putina, a potrvá do 7. novembra.

Agentúra Interfax spresnila, že všetky podniky a organizácie v Moskve v dané dni nebudú pracovať. Výnimku budú mať inštitúcie, ktoré zabezpečujú fungovanie mestskej infraštruktúry, podniky s nepretržitou prevádzkou a niektoré ďalšie, o ktorých sa zmieňuje nedávny výnos ruského prezidenta.
Výnimku budú mať aj lekárne a obchody s potravinami, ktoré budú môcť mať otvorené.

Obchody s nepotravinárskym tovarom, kaviarne, reštaurácie a food courty v nákupných centrách budú zatvorené s výnimkou tých, ktoré majú výdaj jedál a nápojov cez okienko. Závodné jedálne a hotelové reštaurácie budú fungovať v obvyklom režime. Zrušené budú aj všetky kultúrne, športové a zábavné podujatia.

(tasr)