Singapur má rekordný nárast covidu, zaočkovaných je 84 percent ľudí. Rekordný počet nových prípadov nákazy koronavírusom zaznamenali v pondelok v Singapure – 4000, pričom v súvislosti s covidom tam za rovnaký deň zomrelo sedem ľudí. S odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva o tom v utorok informovala agentúra DPA.

„Výrazný nápor“ zaznamenávajú pritom aj nemocnice. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 71 pacientov s covidom. Koronavírusom sa v tomto mestskom štáte s počtom obyvateľov podobným Slovensku nakazilo celkovo 155-tisíc ľudí – z toho polovica iba za posledné štyri týždne. Dovedna v súvislosti s covidom zomrelo v Singapure 246 ľudí.

Ako ďalej píše DPA, Singapur bol do konca augusta vo veľkej miere ušetrený od prepuknutia nákazy variantom delta, aké zažila napríklad susedná Malajzia a zaviedla preto lockdown. V Singapure je plne zaočkovaných 84 percent ľudí. Z pozitívnych prípadov zachytených počas uplynulých štyroch týždňov predstavujú ľudia zaočkovaní dvoma dávkami takmer polovicu.

(tasr, min)