Robert Fico tvrdí, že je obeťou hekerov. Popiera pravosť formulára, v ktorom je označený za zaočkovaného.

Predseda opozičného Smeru-SD vyhlásil, že niekto namiesto neho vyplnil formulár eHranica a napísal doň, že je zaočkovaný. Vakcínu si však pichnúť nedal a očkovanie neplánuje, informoval Denník N.

Fico tvrdí, že niekto má jeho osobné údaje a zneužil ich na „politický útok“. Obrátil sa preto na Národné centrum zdravotníckych informácií, ktoré mu údajne potvrdilo, že sa stal terčom hekerov.

Hekerské pozadia expremiér odôvodnil tým, že do eHranice je potrebné zadať svoje mobilné číslo a e-mail. Lenže predseda Smeru podľa vlastných slov nepoužíva mobilný telefón a používa e-mailové adresy svojich kolegov, nie vlastný e-mail. „Mám na to svoje dôvody.“

Fico v minulosti nechcel povedať, či je zaočkovaný. Stalo sa to naposledy témou v auguste, keď po príchode zo zahraničia na súdne pojednávanie s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Ako nezaočkovaný mal povinnosť stráviť niekoľko dní v karanténe.

„Robert Fico nemá dôvod informovať o svojich pracovných cestách a dodržiava všetky stanovené pravidlá súvisiace s pandémiou,“ uviedol vtedy hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút. Hoci neskôr potvrdil, že sa očkovať nedal, ajtak odmietal absolvovať karanténu.

Foto: TASR / Jakub Kotian

(haj)