Šéfredaktora nemeckého Bildu odvolali pre aféru s kolegyňou. Viackrát povýšil stážistky, s ktorými mal vzťah, a neskôr ich vyhodil.

Nemecké vydavateľstvo Alex Springer odvolalo v pondelok šéfredaktora svojho bulvárneho denníka Bild Juliana Reichelta, pretože mal tajný vzťah so svojou kolegyňou. Informovala o tom agentúra AFP.

Reichelt „jasne neoddelil svoj súkromný a pracovný život a v tejto súvislosti nepovedal predstavenstvu pravdu,“ uviedlo vydavateľstvo vo vyhlásení, pričom sa odvolalo na informácie nadobudnuté v ostatných dňoch v dôsledku investigatívnych článkov.

Interné vyšetrovanie z jari tohto roka skúmalo obvinenia, že 41-ročný Reichelt povýšil stážistky, s ktorými mal aféry, a neskôr ich odsunul „na vedľajšiu koľaj“ alebo vyhodil, pripomína AFP.

Reichelt síce počas vyšetrovania odstúpil, v marci sa však vrátil do práce, kde odvtedy zdieľal pozíciu šéfredaktora s novinárkou Alexandrou Würzbachovou.

„Julian Reichelt priznal, že miešal profesionálne a súkromné vzťahy, vyššie uvedené obvinenia však pod prísahou odmietol,“ informovalo vtedy vydavateľstvo Alex Springer.

Nebolo bezprostredne jasné, ktoré nové obvinenia podnietili Reicheltovo odvolanie. Ako pripomína AFP, vyhodený šéfredaktor je jednou z najkontroverznejších mediálnych osobností v Nemecku a denník Bild sa pod jeho kontrolou v niektorých témach posunul politicky výrazne doprava.

Americký denník New York Times v nedeľu informoval, že Reichelt povýšil mladú novinárku, s ktorou mal vzťah.

„Ak zistia, že mám aféru so stážistkou, prídem o prácu,“ povedal údajne Reichelt podľa výpovede spomínanej novinárky, z ktorej cituje New York Times.

Reichelta na pozícii šéfredaktora nahradí Johannes Boie, ktorý bol doteraz šéfredaktorom konzervatívneho nemeckého nedeľníka Welt am Sonntag.

(tasr)