Smer: Matovičov poradca šiel s covidom do televízie. O kauze spoločne informujú podpredsedovia strany Ladislav Kamenický a Ľuboš Blaha.

Kamenický na svojom profile na sociálnej sieti tvrdí, že poradca, ktorého meno pre citlivosť prípadu nezverejnil, súčasného ministra financií sprevádzal v súvislosti s nahrávaním relácií Sobotné dialógy (RTVS), Na hrane (JOJ) a V Politike (TA3).

„V sobotu večer, deň pred Čapicovým protestom (protest, ktorý organizuje Smer v nedeľu v Rimavskej Sobote, pozn. red.), mi tento pán oznámil, že má pozitívny PCR test. Vzhľadom na to, že bol so mnou v kontakte, musím zostať minimálne 5 dní v karanténe a protestu sa nemôžem zúčastniť,“ uvádza Kamenický, ktorý svojho času tiež šéfoval ministerstvu financií.

Na Facebooku ďalej skonštatoval, že po ľudskej stránke nerozumie tomu, prečo šiel tento poradca do relácie s podozrením na koronavírus a nepočkal na výsledok testu, ktorý túto diagnózu následne potvrdil.

„…Mal podozrenie, že môže mať Covid a čakal na výsledok testu. Načo tam preboha liezol? Ako je možné, že sa medzi absolvovaním testu a čakaním na výsledok trepal von?,“ čudoval sa takisto Blaha s tým, že daný poradca ohrozil ostatných ľudí.

Pozitivitu jedného z členov tímu Matoviča pre Štandard potvrdil aj rezort financií. Ministerstvo píše, že poradca o výsledku testu okamžite upovedomil vedenie ministerstva a všetkých ľudí, s ktorými bol v kontakte. Relácia TA3 sa podľa vyjadrenia rezortu prednahrávala v čase, kedy infikovaný nepociťoval žiadne príznaky ochorenia a o výsledku testu nevedel.

„Keďže je plne zaočkovaný, povinná izolácia sa na neho podľa platných pravidiel vzťahuje až po doručení pozitívneho výsledku. Zároveň všetky potrebné informácie telefonicky sprostredkoval aj Úradu verejného zdravotníctva SR. Zamestnanci ministerstva financií dôsledne dodržujú všetky platné opatrenia, rovnako ako aj samotný minister,“ doplnilo pre Štandard tlačové oddelenie.

(tod)