Beňová: Fico sa zásadne zmenil, politiku má v krvi, je lepší líder než Pellegrini.Europoslankyňa Monika Beňová považuje odchod skupiny poslancov okolo Petra Pellegriniho (Hlas-SD) za pokrytecký a zbabelý. Povedala to v rozhovore pre Hospodárske noviny.

„Ak to teda porovnám so sebou, ako často som veľa vecí kritizovala, a oni zrazu zo dňa na deň vyhlásia, že si zakladajú novú stranu. To bolo nezrelé a takto to v normálnych demokraciách nefunguje,“ myslí si Beňová.

Strana Hlas podľa nej len kopíruje politiku Smeru spred desiatich rokov. Hlasu vyčíta nedostatok „jasného obsahu a vyhranenosti“. Fico má podľa nej politiku v krvi a od posledných volieb prešiel „významnou katarziou“.

„A je vidieť rozdiel medzi Pellegrinim a Ficom, kde Fico, hoci je starší o 15 rokov, si proste sadne do auta a robí mítingy, stretnutia, tlačovky, on proste pre tú politiku žije. Pellegrini skôr žije pre svoj obraz v politike. Nemyslím to v zlom, len hovorím otvorene, že Peter sa chce vidieť ako líder a Robo je prirodzený líder. A to sú dve rozdielne veci,“ konštatuje politička.

(est)