Polícia rieši prípad falošného potvrdenia o očkovaní. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky.

Policajti trenčianskeho obvodného oddelenia sa zaoberajú prípadom falšovania dokladov o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. Pri preverovaní policajti zistili, že osoba, na ktorú bol očkovací preukaz vystavený, sa nenachádza v záznamoch o očkovaných pacientoch. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Očkovací preukaz pritom potvrdzoval podanie dvoch dávok vakcíny. Preverovaním sa však zistilo aj to, že lekári, ktorých pečiatky sú uvedené na očkovacom preukaze, v príslušných dňoch nepracovali vo vakcinačnom centre. „Na základe uvedeného vzniklo dôvodné podozrenie, že doposiaľ nestotožnený páchateľ zámerne vyhotovil nepravdivú zdravotnú dokumentáciu v úmysle použiť ju ako pravú v konaní pred orgánom verejnej moci. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie pre prečin falšovania a vyhotovovania nepravdivej zdravotnej dokumentácie,“ uviedla polícia s tým, že v prípade dokázania viny hrozí páchateľovi za tento skutok trest odňatia slobody až na dva roky.

(sita)