Novým riaditeľom NAKA je od dnešného dňa Branko Kišš. Do funkcie ho vymenoval dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Branka Kišša poznám ako profesionálneho a zdatného policajta. Máme rovnaký pohľad na chod NAKA a je plne v jeho rukách personálna otázka príslušníkov NAKA. Chcem, aby naďalej bojovali s organizovaným zločinom a korupciou a ich výsledky boli dôkazom toho, že polícia je na strane spravodlivosti,“ uviedol k vymenovaniu Hamran.

Branko Kišš nastúpil do Policajného zboru v roku 1995, má ukončenú Akadémiu Policajného zboru. Ako vyšetrovateľ pracoval na závažných, organizovaných násilných a drogových trestných činoch. Pôsobil na Úrade boja proti organizovanému zločinu, prešiel si rôznymi stupňami riadenia a jeho posledné pôsobisko bolo na NAKA odbor Bratislava vedúci 1. oddelenia vyšetrovania. Viedol pracovnú skupinu, ktorá vyšetrovala najrozsiahlejšie drogové organizované činy v histórii Slovenska, ide o akciu VENAL. Počas svojej policajnej kariéry bol členom viacerých medzinárodných vyšetrovacích tímov, kde pôsobil ako národný expert na spoločné vyšetrovacie tímy. Kišš bol kontaktný bod za slovenskú políciu pre projekt Western Balcan organize crime – koordinácia činnosti v rámci policajných zložiek v SR so zahraničnými policajnými zložkami pri vyšetrovaní organizovanej trestnej činnosti osôb pochádzajúcich z krajín bývalej Juhoslávie s cezhraničným presahom.

(sita)