Súkromné zdravotné poisťovne by si financie vyplatili na svoje účty na Cypre, uviedol na margo stopnutia prostriedkov pre zdravotníctvo šéf rezortu financií Igor Matovič.

Ministerstvo financií SR neberie na zdravotnú starostlivosť Ministerstvu zdravotníctva SR ani „jedno jediné euro“, dodal Igor Matovič (OĽANO).

„Vysvetľovali sme si pohľady. Základná vec bola 232 miliónov eur – viazanie výdavkov tento rok,“ informoval Matovič o stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Zástupcom rezortu zdravotníctva podľa jeho slov vysvetlili, že ide len o dodržiavanie zákona.

Nemocnice pre pandémiu budú podľa neho poskytovať menej zdravotnej starostlivosti. Finančné prostriedky im určené sa tak podľa ministra financií odsunú na neskôr. Inak by si podľa jeho slov  súkromné zdravotné poisťovne odviedli zisky na cyperské účty a peniaze pre chorých ľudí by neboli.

„Chránime peniaze pre chorých ľudí na čas, kedy poskytovatelia zdravotnej starostlivosti budú poskytovať reálnu zdravotnú starostlivosť,“ dodal s tým, že peniaze dostanú vtedy, keď ich budú reálne potrebovať.

(tasr)