Sme rodina ďalej rokuje s partnermi o reforme súdov a nemocníc. Zdôraznili, že Boris Kollár nehovoril o odchode z koalície. V súvislosti s pondelkovým (11. 10.) rokovaním koaličnej rady a otázkou voľby komisárov pre deti a zdravotne postihnutých doplnilo, že k téme ešte budú mať aj poslanecký klub.

„Pán predseda nepovedal, že odchádza, povedal, že ak by ho aj chceli vyhodiť z koalície, tak kvôli tomu ľudí nepodrazí. Takže o reformách rokujeme ďalej,“ uviedlo hnutie pre TASR. Čo sa týka voľby komisárov, hnutie sa chce pozrieť na jednotlivých kandidátov a rokovať aj na klube. Vyjadriť sa preto hnutie plánuje až potom.

Koaličná rada v pondelok rokovala najmä o návrhu štátneho rozpočtu. Partneri mali dospieť k dohode. Zástupcovia ostatných koaličných strán rovnako potvrdili, že hnutie Sme rodina nikam neodchádza a o reformách sa rokuje ďalej. Veria v dohodu. Podobne ako Sme rodina sa zástupcovia OĽANO, SaS i Za ľudí zhodli na tom, že o kandidátoch na komisárov budú finálne rozhodovať až potom, ako budú známe mená uchádzačov.

(tasr)