Al Caponeho osobné veci sa predali na aukcii za vyše tri milióny dolárov. Na predaj bolo zhruba 170 predmetov.

Vyše tri milióny dolárov vyniesla dražba osobných vecí, ktoré patrili neslávne známemu americkému gangstrovi Al Caponemu. Aukcia sa konala v kalifornskom Sacramente, oznámila v utorok stanica BBC.

Na predaj bolo zhruba 174 predmetov vrátane fotografií, strelných zbraní, šperkov a vybavenia domácnosti. Dražba sa uskutočnila v súkromnom klube a prilákala takmer 1000 záujemcov.

Najpopulárnejšou položkou bola Caponeho obľúbená pištoľ, ktorá sa vydražila za 860.000 dolárov. Predpokladá sa, že ide o najvyššiu čiastku za strelnú zbraň z 20. storočia, aká sa kedy predala na aukcii, napísal denník Chicago Tribune.

Al Capone bol počas tzv. prohibície v 20. a 30. rokoch považovaný za „verejného nepriateľa číslo jeden“. Pre daňové úniky sa dostal do väzenia a niekoľko rokov strávil v Alcatraze.

Po jeho smrti v roku 1947 zostali dražené osobné veci vo vlastníctve jeho rodiny na takmer 75 rokov.

Diane Caponeová, jedna z Al Caponeho troch žijúcich vnučiek, ktorá býva v Kalifornii, uviedla, že dôvodom predaja týchto predmetov bolo starnutie sestier. Dodala, že faktorom bola aj zväčšujúca sa hrozba prírodných požiarov v danom štáte.

(tasr)