Grécky ostrov Kréta zasiahlo po poludní miestneho času opäť  silné zemetrasenie. Aténsky Inštitút geodynamiky stanovil jeho predbežné magnitúdo na 6,3. Otrasy vychádzali z mora pri východnom pobreží ostrova. Zemetrasenia s magnitúdom 4,1 a 5, ktoré sa objavili o niekoľko minút neskôr, sú podľa inštitútu zrejme dotrasy.

Z oblasti zatiaľ nehlásia žiadne vážne škody alebo zranenia. Úrady uviedli, že polícia a hasiči kontrolujú budovy na východe Kréty, či neutrpeli škody.

„Zemetrasenie bolo cítiť po celom ostrove a vyvolalo obavy, pretože sa stále spamätávame z dotrasov z predošlého zemetrasenia,“ vyjadril sa v rádiu námestník regionálneho guvernéra Yiannis Leondarakis odkazujúc na silné otrasy zo septembra. Zemetrasenie cítili aj ostrovy východne od Kréty vrátane Karpathosu, Kasosu a Rodosu.

Kréťania sa ešte spamätávajú zo silného zemetrasenia s magnitúdom 5,8, ktoré zasiahlo ostrov 27. septembra. Otrasy si vyžiadali jedného mŕtveho a stovky ľudí z obcí južne od krétskeho hlavného mesta Iraklio sú ešte stále bez domova.

(sita)