Polícia pri raziách voči mafiánskemu klanu zadržala desiatky ľudí. Sú podozriví z prania špinavých peňazí a daňových podvodov vo výške miliónov eur.

Talianska finančná polícia v pondelok oznámila, že zasahovala proti desiatkam členov mafie podozrivých z prania špinavých peňazí a daňových podvodov vo výške miliónov eur. Pri raziách na juhu krajiny zadržala vyše 40 ľudí, uvádza agentúra DPA.

Razie vykonala polícia v mestách Neapol, Caserta a Salerno. Ich terčom sa stali členovia Casalesiho klanu patriaceho pod neapolskú mafiu Camorra.

Podľa zistení vyšetrovateľov prevádzali podozrivé osoby v priebehu štyroch rokov na iné účty celkovo približne 80 miliónov eur, ktoré získali z daňových podvodov – a následne si peniaze vybrali. Peniaze mali putovať rodinám uväznených členov zmieneného mafiánskeho klanu, ktorým tak chcela mafia prejaviť podporu, píše DPA.

Neapolská Camorra patrí spolu so sicílskou Cosa Nostrou a kalábrijskou ‚Ndranghetou k najnebezpečnejším organizovaným zločineckým skupinám v Taliansku.

(tasr)