Brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara nepustili na ligový futbal, pretože nie je zaočkovaný.

Keďže väčšina klubov to má ako podmienku vstupu na svoje stretnutia, na zápas nepustil prezidenta ani FC Santos na ligovom futbalovom zápase medzi Santosom a Gremiom v brazílskej Serie A. Bolsonaro nedávno dostal pokutu za to, že odmietol prekrytie horných dýchacích ciest príslušným spôsobom na mieste, kde to je podľa nariadení v jeho krajine povinné. Správu priniesol web goal.com.

„Prečo by som mal mať nejaké potvrdenie, resp. očkovací preukaz? Chcel som si len pozrieť zápas Santosu, no povedali mi, že musím byť zaočkovaný. Prečo? Mám v tele viac protilátok ako mnohí zaočkovaní,“ sťažoval sa brazílsky prezident, ktorý je od začiatku pandémie odporca očkovania či pravidiel o rozostupoch a ochrane dýchacích ciest. A medzitým v jeho krajine už ochoreniu COVID-19 podľahlo viac ako 600-tisíc obyvateľov.

Možnosť sledovať naživo futbalové zápasy v Brazílii existuje po dlhej pauze len krátko, pričom kluby musia dodržiavať viaceré bezpečnostné opatrenia. Niektoré kluby s požehnaním vedenia súťaže stanovili, že na tribúny pustia iba zaočkované osoby.

(sita)