Prípad, v ktorom sa Kováčik a Marian Kočner angažovali v prospech spolumajiteľov firmy Eset, má podozrivé pozadie a prokuratúra zatajuje, akým spôsobom sa vysporiadala s vážnymi okolnosťami. A či vôbec, píše Matej Gašparovič v Štandarde.

O obchodnom spore o luxusný bratislavský hotel Carlton sme písal denník Štandard už v lete. Spolumajitelia hotela a pôvodní partneri sa rozkmotrili a vzájomne sa snažili vyšachovať z hry o vlastníctvo. Na jednej strane stál podnikateľ Erik Mikurčík, na druhej strane spolumajitelia Esetu Maroš Grund a Rudolf Hrubý.

„Agresívny obchodný konflikt prerástol do série súdnych sporov, súdy však začali rekordne rýchlo rozhodovať v prospech Grunda s Hrubým, vďaka čomu sa im podarilo hotel ovládnuť a Mikurčíka z firmy vyšachovať. Na neho samého podali trestné oznámenie. Mal sa podľa nich ako údajne neoprávnený konateľ pokúsiť predať hotel pod cenu svojej blízkej firme a tým poškodiť spoločnosť. V tejto chvíli sa do hry zapojil vtedajší šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik, známy tým, že trestné stíhania zastavoval a žiadnu obžalobu nepodal. V tomto prípade však urobil výnimku a trestnému oznámeniu Grunda s Hrubým vyhovel. Hoci v pozadí sú správy z Threemy, ktoré naznačujú, že prípad bol manipulovaný, prokuratúra na obžalobe trvá“, píše Matej Gašparovič. Viac sa dočítate v jeho článku v denníku Štandard.

(fan)