Slovenské hádzanárky neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v 5. skupine druhej fázy kvalifikácie ME 2022. Po stredajšej prehre v Španielsku 28:33 podľahli v nedeľu v Topoľčanoch Maďarsku 28:30. Najlepšou strelkyňou Sloveniek bola Simona Szarková, autorka 10 gólov, Nikoleta Trúnková pridala osem. Zverenky trénera Pavla Streichera sa najbližšie predstavia v kvalifikácii až na jar v dvojzápase s Portugalskom. Nasjkôr sa 2. marca predstavia na palubovke súpera, o tri neskôr ich čaká domáca odveta. V ďalšom zápase zvíťazili Španielky v Portugalsku 23:22.

Na budúcoročný európsky šampionát v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore si vybojujú postup prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín.

Kvalifikácia ME 2022 hádzanárok – 5. skupina:
SLOVENSKO – Maďarsko 28:30 (14:13)
Zostava a góly Slovenska: Medveďová, Ivanicjová, Furgaláková – R. Bíziková 4, Szarková 10, Bujnochová, Trúnková 8, Popovcová, Lanczová 3, Pócsíková 1, B. Bíziková, Hudáková 1, Bajčiová, Holejová 1, Dulinová, Štefaniková. Najviac gólov Maďarska: Lukácsová 6, Vamosová 5, Kovácsová a Háfraová po 4, Kácsorová 3. Rozhodovali: Rožkov, Novikov (obaja Ukr.), vylúčenia: 1:2, 7m hody: 4/4 – 1/0

Slovenky hneď v úvode nepremenili šancu, nepresne mierila Szarková, Maďarky išli vzápätí do vedenia. Slovenky však potom otočili skóre, po góle Trúnkovej viedli 3:2. Brankárka Medveďová sa vzápätí zranila pri zákroku, nahradila ju Ivanicjová. Po krátkom ošetrení sa však Medveďová vrátila medzi žrde a ihneď chytila sedmičku Háfrovej. Skóre sa potom prelievalo, no Slovenky si držali jednogólový náskok a po polčase vyhrávali 14:13.

Po prestávke však Maďarky zlepšili najmä defenzívu a po góloch Háfrovej a Lukácsovej išli do vedenia. Najmä krídelníčka Lukácsová sa rozstrieľala, v 16. minúte druhého polčasu svojim šiestym gólom zvýšila na 23:19. Tréner Streicher prestriedal zostavu, ale na rozbehnuté súperky už jeho zverenky nestačili.