Monika Jankovská sa snaží, aby sa súd s ňou nemohol začať. Má dva nové znalecké posudky, ktoré údajne potvrdzujú, že nie je psychicky spôsobilá na rôzne úkony, píše denník Sme.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti sa pred súd mala postaviť už o pár týždňov. Nemusí to tak byť, pretože kvôli znaleckým posudkom od psychiatra a psychológa si nemohl vraj preštudovať spis po skončení vyšetrovania, kým prokurátor podal obžalobu. Zo zákona na to má právo. Jankovská podľa denníka Sme dostala dva termíny na študovanie spisu, no nevyužila ich. Advokát Peter Erdös to vysvetľuje tým, že na takýto zásadný úkon sa klientka momentálne necíti najmä po psychickej stránke. Malo sa teda vraj čakať.

„Vyšetrovateľ prípadu Peter Juhás pre televíziu Markíza v auguste vysvetľoval, že sám má úplne iné závery znalca z oblasti psychiatrie. Vznikli v máji tesne pred prepustením Jankovskej z väzby na slobodu. Znalec píše, že Jankovská je spôsobilá na úkony a nehrozí jej tým žiadna ujma na zdraví. Advokát tvrdí, že situácia sa od mája zmenila. Jankovská, ktorá nosí sledovací náramok, je aj pod dohľadom psychiatra a užíva rôzne lieky“, píše denník Sme.

(fan)