Maďarsko nepodľahne tlaku lobby LGBT, vyhlásila vo štvrtok na Facebooku maďarská ministerka spravodlivosti Judit Vargová po tom, čo ministri vnútra a spravodlivosti členských krajín EÚ v Luxemburgu prerokovali závery stratégie Európskej komisie v oblasti práv dieťaťa. „Niektoré členské krajiny trvajú na tom, aby aktivisti LGBT boli vpustení do našich škôl, preto sme s poľským kolegom využili právo veta,“ napísala Vargová.

Šéfka rezortu maďarskej justície označila za neuveriteľné, že práva pre LGBT lobby boli pre niektoré členské krajiny dôležitejšie než potláčanie násilia voči deťom, boj proti detskej prostitúcii, práva postihnutých detí či odmietanie akejkoľvek formy diskriminácie.

„Maďarská vláda je odhodlaná zaručiť vysokú úroveň ochrany práv detí a nikdy nevpustí do škôl aktivistov LGBT,“ vyhlásila ministerka. Maďarská vláda vyvolala vlnu pobúrenia, keď v polovici júna schválila zákon proti pedofílii, ktorý podľa kritikov diskriminuje sexuálne menšiny. EK, ktorá predmetný zákon považuje za homofóbny a diskriminačný voči komunite LGBT, spustila voči Maďarsku v tejto záležitosti právne konanie.

(tasr)