Danko: Brusel rozbil Smer aj kotlebovcov. Grécko podľa neho zbankrotovalo, pretože nakúpilo nemecké tanky.

Predseda Slovenskej národnej strany to uviedol vo videu, ktoré dnes uverejnil na sociálnej sieti Facebook. V zázname reagoval na súčasné dianie ohľadom plánov maďarskej vlády na skúpenie slovenskej pôdy.

Predseda dankovcov uviedol, že minister zahraničných vecí Ivan Korčok utočí na Viktora Orbána za to, že maďarský premiér „chráni svoj národ“. Naopak, najväčší nepriateľ Slovenska podľa neho nie je hlava maďarskej vlády, ale Brusel.

„Brusel, ktorý platí aj Uhríka, aby rozkladal Kotlebovu stranu. Brusel, ktorý pomáha Pellegrinimu útočiť do [sic] Fica,“ hovorí Danko a dodáva, že Brusel tiež chce, aby Slováci nakupovali očkovacie látky a požičiavali si peniaze.

Varoval tiež pred Nemcami, ktorí podľa neho chceli na Slovensku predávať zbrane. „Prečo je Grécko v bankrote? Pretože si nakúpili tanky, ktoré nepotrebovali,“ argumentoval predseda SNS. Preto podľa neho potrebuje Brusel vo vláde krajiny takých ľudí, ktorí budú počúvať.

Pripomeňme, že nákup štrnástich amerických stíhačiek F-16 otvorene podporovala SNS. Celková suma zákazky sa vyšplhala na 1,6 miliardy eur. Išlo o najdrahší nákup vojenskej techniky v dejinách Slovenskej republiky, pričom Národný kontrolný úrad ho koncom júna 2021 označil za neopodstatnený.

Foto: Facebook / Andrej Danko

(jor)