Témou dňa je teraz štátny rozpočet na budúci rok, a nie otváranie koaličnej zmluvy, povedal Boris Kollár. Zdôraznil, že Sme rodina nemá žiadne personálne nároky a počet poslancov Sme rodina „kryje dve a pol ministerstva“, ktoré obsadilo jeho hnutie. Podľa Kollára otvorenie koaličnej dohody záleží hlavne na predsedovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorovi Matovičovi.

„To znamená, že koaličná zmluva je aktuálne platná. Ak by sa mali robiť zmeny, tak ju treba otvoriť. Témou dňa je teraz rozpočet,“ povedal Kollár v reakcii na otázku, či sa zmluva otvorí v súvislosti s nedávnym prestupom šiestich poslancov z klubu Za ľudí do klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Kollár sa počas rokovania 40. schôdze parlamentu pri hlasovaní o výročnej správe špeciálneho prokurátora vyjadril, že parlament je neuznášaniaschopný, a „to ešte hnutie Sme rodina ani neodišlo z vládnej koalície“. Šéf Sme rodina dnes vysvetlil, že išlo o vtipnú poznámku v súvislosti s tým, že koalícia má dohromady 92 poslancov. Na to, aby bol parlament uznášaniaschopný, treba aspoň 76 zákonodarcov.

(sita)