Viaceré slovenské mestá už zakázali hazard, Košice sa k ním ale nepridali, problém by sa vraj presunul do okolitých obcí. Miestni aktivisti však bojujú ďalej

a idú organizovať petíciu. V ďalších mestách, ako je Zvolen či Rožňava, síce hazard zakázali, ale len na 12 dní v roku, píše v Štandarde Mária Koterbová.

„Svoje stanovisko v hlasovaní vyjadrili takmer rok po tom, ako vedenie Košíc a niektorí starostovia mestských častí prejavili záujem otvoriť diskusiu o tejto téme. Mestské zastupiteľstvo odvtedy tento návrh z programu rokovania buď stiahlo, alebo ho prerušilo. Ako avizoval Radoslav Dráb z organizácie Úsmev ako dar, zakázať hazard v Košiciach sa pokúsia prostredníctvom petície. Návrh na zákaz hazardu podporilo 13 košických mestských poslancov, čo však nestačilo, pretože ďalších sedem bolo proti a siedmi sa zdržali hlasovania. Niektorí poslanci sa domnievajú, že by zákaz hazardu na území Košíc nebol systémovým riešením a problém by sa presunul do okolitých obcí. Podľa nich by sa mala táto téma riešiť na celoštátnej úrovni. Ďalším z dôvodov, prečo v Košiciach nepodporili všeobecne záväzné nariadenie (VZN), sú peniaze, ktoré inkasuje mesto z hazardu“, píše Mária Koterbová v denníku Štandard.

Ilustračná foto: Milan Kapusta – TASR

(fan)