Bývalá šéfka inšpekčného tímu Santusová žiada o preradenie, odchádza aj jej nástupca Vyšváder, ktorého podpis figuruje pod uznesením voči vyšetrovateľom NAKA, informuje portál Markízy tvnoviny.sk.

Diana Santusová sa do povedomia dostala po tom, čo sa stala šéfkou inšpekčného tímu. „Skupina vyšetruje údajné manipulácie so svedectvami vo veľkých prípadoch NAKA. V lete chceli zadržať viacerých, nakoniec skončil v putách len jeden takáčovec. Vtedajší policajný prezident totiž na čas prerušil nasadenie komanda, ktoré si vyšetrovateľka povolala a tá ho viní zo zmarenej akcie“, píšu  tvnoviny.sk.

„Keď som ja vydal pokyn na prerušenie zásahu až do potvrdenia zákonnosti, tak vyšetrovateľka stiahla tento zásah, nevedela, kde sú osoby…“ povedal v minulosti vtedajší policajný prezident Peter Kovařík. Diana Santusová naopak tvrdí, že všetko potrebné mala, a tak nebol dôvod na prerušenie zásahu. Vysvetlenia listom adresovala aj niektorým politikom. Stopka pre ňu prišla takmer okamžite. Nadriadený ju z tímu odstavil a poslal na detektor lži, pripomínajú tvnoviny.sk.

(fan)