Druhý cyklista, ktorého zrazil Slovák pod vplyvom drog v Maďarsku, je v kóme. Cyklista, ktorého zrazil slovenský občan v pondelok ráno v Mosonmagyaróvári na západe Maďarska, utrpel poranenia chrbtice a je v kóme, informoval v utorok spravodajský server ripost.hu. Slovenský vodič zrazil už predtým jednu cyklistku, 20-ročnú hádzanárku, v mestečku Jánossomorja. Mladá žena ťažkým zraneniam podľahla.

Oboch cyklistov zrazil 35-ročný muž s terénnym autom značky Mercedes tmavej farby v priebehu dvoch hodín, pričom z miesta činu ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala v pondelok napoludnie. Podľa portálu ripost.hu sa zranený cyklista, ktorý je otcom dvoch detí, podrobil neurochirurgickému zákroku. Jeho stav je v súčasnosti kritický.

Vodiča vypátrali na základe analýzy záberov z bezpečnostných kamier a tiež výpovede svedka. Testy potvrdili, že bol pod vplyvom drog. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

(tasr, min)