Nadrogovaný vodič zo Slovenska usmrtil v Maďarsku 20-ročnú hádzanárku. Občan SR zrazil v pondelok na západe Maďarska dvoch cyklistov, pričom usmrtil 20-ročnú hádzanárku, ktorá podľahla ťažkým zraneniam. Informoval o tom v utorok spravodajský server blikk.hu. Nadrogovaný vodič vyčínal na cestách v pondelok nadránom, pričom oboch cyklistov zrazil v priebehu dvoch hodín. Z miesta činu v oboch prípadoch ušiel. Maďarská polícia ho zadržala v pondelok napoludnie.

Prvú cyklistku zrazil 35-ročný muž s terénnym autom značky Mercedes tmavej farby nadránom v mestečku Jánossomorja. Auto vo vysokej rýchlosti vrazilo do mladej športovkyne, ktorá následne podľahla ťažkým zraneniam. Zhruba o dve hodiny neskôr zrazil ten istý vodič v Mosonmagyaróvári, 16 kilometrov od Jánossomorje, ďalšieho cyklistu, ktorého s ťažkými poraneniami previezli do nemocnice.

V oboch prípadoch páchateľ ušiel z miesta nehody bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Vodiča vypátrali aj na základe analýzy záberov z bezpečnostných kamier. Testy potvrdili, že bol pod vplyvom drog. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

(tasr, min)