Dvaja priami svedkovia tvrdia, ako finančník Martin Kvietik preberal úplatky v hotelovej izbe. Čo sa s tými peniazmi stalo ďalej, to už vyšetrovanie nepreukázalo, píše portál Aktuality.sk. „Martin Kvietik naznačil, že je potrebné zabezpečiť finančné toky ,pre systém‘ – stranícke výdavky, nákup médií,“ odvoláva sa podľa portálu podaná obžaloba v megakauze Dobytkár na svedectvo muža, ktorý sa priznal.

Podľa podanej obžaloby mali peniaze najprv prúdiť k Bödörovi. Bolo to v čase jednofarebnej vlády Smeru v rokoch 2012 až 2016 – keď mala strana Roberta Fica pod palcom aj rezort pôdohospodárstva. Ku Kvietikovi potom smerovali v rokoch 2016 až 2020, keď rezort prebrala Slovenská národná strana.

„V prípade Kvietika obžaloba vychádza aj z priamych svedectiev dvoch mužov, ktorí priznávajú, že finančníkovi odovzdávali peniaze rovno do rúk. Dopĺňa ich reťaz nepriamych dôkazov. Potvrdzujú sa stretnutia v hoteli, kde malo k vyplácaniu peňazí dochádzať. Kvietik má na návštevy v tajomnej izbe však vlastné vysvetlenia. Hovorí len o neformálnych rokovaniach o poľnohospodárskych témach. Rovnakú verziu prezentujú aj politici SNS, ktorí ho v hoteli navštevovali. Vysvetlenie, čo sa dialo s miliónmi eur, ktoré údajne Kvietik zinkasoval z úplatkov, obžaloba už neponúka. Stopa sa končí svedectvom bývalého vplyvného muža z rezortu pôdohospodárstva Mareka Kodadu o odovzdaní tašiek s peniazmi v hotelovej izbe číslo 8 a popieraním tohto deja zo strany Kvietika“, píšu Aktuality.sk

(fan)