Špecializovaný trestný súd vydal zatýkacie rozkazy na obvineného bývalého šéfa operatívy Národnej kriminálnej agentúry Jána Kaľavského. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a dňa 1. októbra 2021 vydal na Jána Kaľavského, obvineného z pokračujúceho zločinu prijímania úplatku a iné, príkaz na zatknutie ako aj Európsky a Medzinárodný zatýkací rozkaz,“ povedala hovorkyňa.

Úrad špeciálnej prokuratúry v septembri vzniesol obvinenie voči Jánovi Kaľavskému pre pokračujúcu korupčnú trestnú činnosť spáchanú v súbehu s pokračujúcim trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ján Kaľavský pritom už tento rok čelil obvineniu pre prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa, Generálna prokuratúra SR ho však zrušila.

Ján Kaľavský zároveň vystupuje ako svedok v kauze štyroch obvinených vyšetrovateľov NAKA, ktorých Krajský súd v Bratislave v piatok 1. októbra prepustil z väzby.

(sita)